Про зразковий художній хореографічний колектив «Забавки»

Зразковий художній хореографічний колектив «Забавки» працює у КПНЗ «Палац творчості дітей та юнацтва» ДМР з 1996 року, звання «Зразковий художній колектив» присвоєно у 2003 році (наказ МОН України від 14.03.2003 №46), підтверджено у 2009 р. (наказ МОН України від 13.04.2009 №328) та у 2014 р. (наказ МОН України від 15.07.2014 №827).

Керівники колективу – Брилевська Елеонора Ігорівна, Брилевська-Цимбал Дарина Дмитрівна – мають високий рівень професійної та педагогічної майстерності, знань, умінь, ділові та морально-етичні якості. Роботу Брилевської Е.І., Брилевської-Цимбал Д.Д. та колективу «Забавки» відзначено Подяками міського голови, грамотами обласної державної адміністрації, управління освіти і науки, управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. Вони мають звання «Керівник гуртка – методист».

DSC03303Мета роботи колективу – збереження та розповсюдження українського народного танцю, вивчення його регіональних особливостей.

В групах початкового, основного та вищого рівнів займається понад 90 дітей. Колектив має власний стиль, емблему та логотип, єдину репетиційну форму, створює авторські танцювальні композиції та хореографічні вистави «Чумаки», «Новорічні візерунки», «Мішок бажань», «Зимові розваги», «Закулісся». Діти отримують ґрунтовні знання з історії та стилістики хореографії танців народів світу. Вихованці гуртка відрізняються організованістю, дисципліною, відповідальністю. Насичена концертна діяльність, цікавий, привабливий та захоплюючий освітньо-виховний процес, перемоги в конкурсах та фестивалях, спільні заходи, свята, поїздки, відвідування концертів та вистав створюють активну, доброзичливу, натхнену атмосферу єдності, творчого підйому, почуття єдиної родини.

Репертуарні пошуки розгортаються у таких напрямках хореографії: класичний та український народний танець, танці народів світу, джаз-модерн, дитячий танець. Всього 28 діючих хореографічних постановок та 8 перспективних. Колектив має необхідну матеріально-технічну базу.

Изображение 889Результатом роботи досвідчених педагогів та обдарованих вихованців є успішна конкурсно-концертна діяльність колективу: лауреат Гран-прі VI Всеукраїнського відкритого фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Яскрава країна у Трускавці» (2015р.), лауреати Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької хореографії «Падіюн-Євро-данс» (2017р.), лауреати ІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мінск скрыжаванні» (2017р.), лауреат IV Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу національних культур та народної творчості «Яскрава країна Закарпаття» (2017р.), лауреати І ступеня обласного конкурсу дитячої художньої творчості «Моє Придніпров’я» (2001-2018рр.), переможець міського конкурсного фестивалю «Зоряне коло», Міжнародного фестивалю екології та культури «Дніпро – ріка дружби» (2009-2018рр.),  Міжнародних конкурсів «Веспремські ігри» (Угорщина),  «Сузір’я Відня – музика. Гармонія, мистецтво» (Австрія), «Світ, мистецтво, море» (Болгарія), «Кришталева фея» (Чехія),  «Конкурс хореографічних колективів ім.. Вірського» (м.Дніпро), «Х Міжнародний фестиваль танцю та музики» (Італія).

Матеріали про колектив «Забавки» друкувалися в обласній газеті дітей та молоді «Я». Колектив має власні друковані буклети, методичні рекомендації, постери.

У жовтні 2016 року колектив урочисто відзначив свій 30-річний ювілей, на якому були присутні випускники різних років навчання, батьки та гості з інших міст України.

Випускники колективу навчаються у коледжі культури і мистецтв, театральному коледжі, вступають до Державного інституту культури і мистецтв.

DSC09104
Поділитися