З 06.02 по 09.02.2017 року у Палаці творчості дітей та юнацтва проходив районний тур міського фестивалю “ЕКОТВОРЧІСТЬ”

 

Відповідно наказу № 9 Департаменту гуманітарної політики від 04.01.17 “Про затвердження плану проведення загальноміських фестивалів-конкурсів та змагань на ІІ півріччя 2016-2017 н.р.” у районному Палаці творчості з 06.02.17 по 09.02.17  проводився районний тур міського фестивалю «Екотворчість», у якому прийняли участь команди СШ № 85, 4, гімн, 103, 93, 54, 124, 36, 91, 84, 5.

Цього року виступи готували за темою: «Українські ландшафти. Бережи їх і дбай. Нащадкам красу цю земну передай»

DSCN6156

Завданнями фестивалю було: виховання в учнів любові до рідного краю, формування в них екологічної культури, пошук нових форм, методів і моделей організації еколого – просвітницької роботи з учнями загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів; поширення кращого педагогічного досвіду щодо організації агітаційної еколого – просвітницької роботи.

Конкурсний виступ мав поєднувати різні жанри, стилі і напрями мистецтва, демонструвати власні досягнення в просвітницькій та природоохоронній діяльності. Проблеми можуть відображатися у трагічній, гумористичній, образній, художньо-спортивній та ін..формах.

За положенням сценарії мали бути оригінальними, авторськими та відображати власний досвід і результати практичної природоохоронної роботи та популяризацію руху за збереження навколишнього середовища.

DSCN6163 DSCN6148 DSCN6159

Виступи журі оцінювало за такими критеріями:

– відповідність тематиці;

– актуальність та соціальне значення порушеної у виступі екологічної проблеми;

– відтворення та пропаганду народних традицій щодо гармонізації взаємовідносин з природою;

– висвітлення різнопланових аспектів екології: виживання (охорона довкілля як середовища життєдіяльності людини); природно-науковий, оздоровчо-рекреаційний, історико-культурний, господарський, етичний, естетичний;

– виконавську майстерність;

– естетику костюмів і реквізиту (плакати, малюнки, фотографії, відеоматеріали про природоохоронну і екологічну діяльність колективу тощо), якість музичного та художнього оформлення;

– рівень режисури;

– володіння увагою глядача.

Команди намагалися продемонструвати оригінальні авторські сценарії виступів, режисерську роботу та сучасний музичний супровід, різножанровість, яскраві костюми та акторську гру , а головне – справжню стурбованість екологічним становищем у регіоні та світі.

Але були і певні недоліки:

  • Недостатньо висвітлено вказану тему виступів;
  • Недостатній конкурсний досвід, загальна  культура сценічної мови та рухів ( робота з мікрофоном, з глядачем, знання текстів, наявність репетиційного періоду);
  • Недостатньо інформації про конкретні корисні природоохоронні заходи, спільні шкільні справи, акції, ініціативи.

Не підготованим був виступ команди СЗШ № 91.

Місця розподілилися наступним чином:

І – НВК № 36

ІІ – СЗШ № 84

ІІІ – СЗШ № 54 і Гімназія

СЗШ № 5 нагороджено у номінації «Краща дитяча казка»

На міському  турі фестивалю Новокодацький район представлятиме НВК № 36.

Поділитися