Інформація про проведення районного фестивалю дитячої екологічної творчості

З метою ознайомлення учнів загальноосвітніх навчальних закладів з сучасними екологічними проблемами регіону осмислення шляхів їх вирішення, набуття екологічного досвіту та сценічної культури у Палаці творчості дітей та юнацтва з 10.02.15. по 16.02.15 проведено районний конкурс «Екотворчість – 2015». В ньому взяли участь 258 юних екологів з НВК № 4, 36, 59, 103, 106; СЗШ № 5, 50, 54, 72, 74, 84, 85, 91, 93, 94, 97, 124, 141, 143, гімназія.

Згідно з положенням про конкурс учні могли представити виступи у різноманітних жанрах: еко  –  театр (вистава з дійовими особами , в основі якої – п’єса на екологічну тематику), еко – мюзикл або шоу (яскраве театралізоване дійство з сучасною музикою, співом, пластикою) , еко-притча ( драматична розповідь, яка ґрунтується  на фольклорі і торкається проблем екології), літературно – музична композиція (поєднання різноманітних сценічних форм з віршами, піснями, танцями на екологічну тематику), еко – КВК ( динамічні виступи у гумористичній формі). Тривалість виступів – 10 хвилин, кількість учасників команда – 12 дітей.  У виступі необхідно було актуально та оригінально висвітлювати екологічні проблеми водних  ресурсів регіону, тема була : «Усе життя  у цій краплині. То бережи її, дитино!» Журі оцінювало видовищність, артистизм, змістовність, дотримання регламенту, практичні досягнення учасників – дієві акції та заходи шкіл по захисту водних ресурсів природи. Необхідно також було додати тематичні плакати (формат А-3, А-4).

Справжнім відкриттям конкурсу стали емоційні, символічні, костюмовані, актуальні за оригінальним втілення виступи СЗШ № 54, 74, НВК № 36,  59.

Слід відзначити ретельну підготовку НВК № 106, СЗШ № 72, 84, 85, 124, 141 та гімназії, які продемонстрували яскраві, динамічні виступи за цікавими сценаріями, хорошу акторську гру, уміння висловлюватися українською мовою, патріотизм та дієвість у вирішенні екологічних проблем регіону, занепокоєність станом водних ресурсів у країні. Виступи цих команд були змістовними, різножанровими, костюмованими, супроводжувалися хорошою музикою, демонстрацією фото- та відеоматеріалів на екрані мультимедійної установки.       Але були у виступах шкіл і деякі недоліки:

Недостатність загальної сценічної культури (зовнішній вигляд, погано вивчений текст, паузи у діях);

Перевищення кількості учасників або часу виступу;

Доволі статичне шикування;

Відсутність плакатів та фотоматеріалів про реальні акції юних екологів.

 

У фінал районного туру конкурсу вийшли СЗШ № 54,74, НВК № 36, 59 для визначення претендента на участь у міському турі конкурсу.

 

Місця розподілилися наступним чином:

СЗШ № 74 –  Гран – при;

          І місця

НВК № 36 у жанрі «Еко – агітбригада»;

НВК № 59 у жанрі «Еко – театр»;

СЗШ № 54 у жанрі «Еко – притча».

ІІ місця

СЗШ № 72, НВК № 106 у жанрі «Еко –театр»;

Гімназія у жанрі «Еко – агітбригада»;

СЗШ № 84,85 у жанрі «Літературно – музична композиція»;

СЗШ № 141 у жанрі «Еко – шоу, мюзикл».

             ІІІ місця

СЗШ № 5 у жанрі «Еко – театр»;

НВК№103 у жанрі «Еко – агітбригада»;

СЗШ № 124 у жанрі «Літературна – музична композиція».

Окремо визначились переможці у номінаціях:

«Пізнавально – розважальна екологічна програма» – СЗШ № 50, 97, 93;

«Актуальний мікрофон» – СЗШ № 143,94;

«Дитячий екологічний проект» – НВК № 4;

«Масовий виступ на регіональну екологічну тематику» – СЗШ № 91.

 

У міському  конкурсі команда СЗШ № 74 отримала І місце.

Поділитися