З метою залучення дітей та молоді до вшанування пам’яті, популяризації письменницької спадщини Т.Г. Шевченка, формування естетичного смаку засобами художнього читання у ПТДЮ 17.02. – 18.02.2015 було проведено районний конкурс виконавців поезії «І твоя, кобзарю, слава не вмре , не поляже». У цьому поетичному святі взяли участь 58 юних читців з НВК № 4, 36, 59, 103, 104, 106, СЗШ № 5, 50, 54, 72, 74, 77, 84, 85, 88, 91, 92, 93, 94, 96, 97 , 105,123, 124, 132,141, 143, гімназія.
Згідно положення до участі у конкурсі запрошувалися юні читці трьох вікових категорій: 8 – 11 років, 12 – 15 років, 16 – 18 років. Учасники повинні були продемонструвати високий рівень виконавської майстерності, сценічної культури, дикції, логічного мовлення при виконані уривка з твору Т.Г.Шевченка, твору про Т.Г.Шевченка, авторського твору присвяченого Т.Г. Шевченку.
Слід відзначити ретельну підготовку, гарне обрання репертуару, виразність та артистизм виконання, глибоке проникнення в сутність описаних подій учнів: А. Міхалевич, Р. Савенко (СЗШ № 105), М. Петрова (НВК № 106), Е. Гарвард (гімназія), А. Лящевської (СЗШ № 143), В. Романовської (СЗШ № 72), М. Кириянової, К. Буряк (СЗШ № 54), Ю. Черкаської (НВК № 36), К. Шевченко (СЗШ № 92). Ці виконавці у цікавій естетичній формі відтворили атмосферу Шевченківської поезії, всі використовували елементи костюмів, вміло володіли голосом. Вразили журі і виступи Е. Орунжової та Р. Голубченко (СЗШ № 88), які створили на сцені справжні моно – вистави за творами «Утоплена» та «Русалка».
Але у виступах були й певні недоліки: невідповідність обраного репертуару віку читців, монотонне пісенне читання без зав’язки та кульмінації, недостатня сценічна культура (невідповідне взуття, одяг, музичний супровід, читання утрьох по ролях, крім того, не всі читці готувалися, забували текст, читали дуже тихо).
Місця розподілилися наступним чином:
І місце
- Рескаленко Марина – 11кл., СЗШ№5,
- Черкаська Юлія – 9кл.,НВК№36,
- Кірьякова Марія – 9кл., СЗШ№54,
- Буряк Катерина – 9кл., СЗШ№54,
- Романовська Валерія – 10кл.,СЗШ№72,
- Даниленко Олександра – 11кл.,СЗШ№85,
- Голубчінеко Руслана – 7кл., СЗШ№88,
- Оруджова Емілія – 7кл.,СЗШ№88,
- Шевченко Катерина – СЗШ№92
- Міхалевич Анастасія – СЗШ№105
- Свавенко Руслана – СЗШ№105
- Петров Максим – НВК № 106
- Бунякіна Марія – СЗШ№124
- Лящевська Анастасія – СЗШ№143
- Галайчук Ольга – гімназія
- Гарварт Єлизавета – гімназія
- Лихачевська Анастасія – гімназія.
ІІ місце
- Балуцька Тамара – НВК№4
- Панасенко Вікторія – СЗШ№50
- Шаєвич Катерина – НВК№59
- Овчаренко Іван – СЗШ№74
- Кисельова Софія – СЗШ№77
- Михненко Ілона – СЗШ№94
- Ступіна Марія – СЗШ№96
- Рогожа Анна – СЗШ№96
- Старіна Елеонора – СЗШ№97
- Новохатько Марія – СЗШ№97
- Саруханова Лаура – НВК№104
- Романенко Олег – НВК№104
- Білозерова Карина – СЗШ№124
- Лійбук Валерія – СЗШ№132
- Старікова Вікторія – СЗШ№132
ІІІ місце
- Загребельна Марина – НВК№4
- Грицай Костянтин – СЗШ№5
- Бражко Катерина – НВК№36
- Осташко Дар’я – СЗШ№50
- Загребельна Валерія – СЗШ№59
- Бузницька Вікторія – СЗШ№72
- Чумасалова Яна – СЗШ№84
- Скірко Альона – СЗШ№84
- Волобйова Ксенія – СЗШ№85
- Руденко Кристина – СЗШ№92
- Українцева Олександра – СЗШ№93
- Владимирова Дар’я – СЗШ№ 94
- Кобченко Інна – НВК№103
- Балачина Єлизавета – НВК№106
- Гуртова Олена – СЗШ№123
- Іваннікова Катерина – СЗШ№132
- Нотаріус Євген – СЗШ3143
До участі у міському турі конкурсу журі рекомендувало:
Петрова Максима – НВК № 106
Лихачевська Анастасія – гімназія Ленінського району.
Орунжова Емілія – СЗШ № 88.
За результатами виступів на міському конкурсі І місце отримала Орунжова Емілія, ІІІ місце – Лихачевська Анастасія.
Поділитися