Методична робота

 Методична робота у Палаці творчості дітей та юнацтва ведеться у трьох основних напрямках:
  1. Методичне забезпечення діяльності творчих колективів Палацу;
  2. Надання методичної допомоги щодо організації виховної роботи ЗОНЗ;
  3. Методичні акції.

За першим напрямком проводяться засідання методичної ради ПТДЮ, засідання методичних об’єднань керівників гуртків ( хореографічних, вокальних,театральних, декоративно-ужиткових, гуманітарних), засідання “Школи передового педагогічного досвіду” та творчої групи педпрацівників, психолого-педагогічні семінари і тренінги;надання допомоги керівникам гуртків у складанні планово-звітної документації, документів на присвоєння та підтвердження звань “зразковий художній колектив”, документації до чергової атестації педагогічних працівників;ознайомлення з приорітетами позашкільної освіти, законодавчими документами.    

Створено банк даних про колективи Палацу творчості дітей та юнацтва, “Літопис ПТДЮ”, видається журнал “Перлини Палацу”, надається дієва допомога у створенні сценаріїв свят, звітів та відкритих заходів, підсумки яких висвітлюються у ЗМІ.

Протягом навчального року проводяться : конкурс педагогічної маймтерності керівників гуртків “Кришталеве яблуко” у 8-ми номінаціях, методичний фестиваль “Веселка педагогічних ідей”, огляд-конкурс творчих колективів “Перлини Палацу”, конкурси на кращий дидактичний матеріал, краще оформлення навчального кабітету “Вернісаж досягнень”.

За другим напрямком проводяться семінари для педагогів-організаторів та заступників директорів шкіл з виховної роботи щодо підготовки до творчих конкурсів в межах Довгострокових програм позашкільної освіти; надається допомога у розробці навчальних програм для різноманітних гуртків, методичні рекомендації щодо організації виховної роботи, масових позакласних заходів та учнівського самоврядування.

Створюється банк даних про обдарованих учнів шкіл, їх паспорти та портфоліо ; надається допомога щодо підготовки до участі учнів шкіл у творчих конкурсах.

Протягом навчального року проводяться понад 20 конкурсів та 30 концертів за участю солістів та колективів ЗОНЗ. Влітку керівники творчих об’єднань  працюють на майданчиках ПТДЮ та у пришкільних оздоровчих таборах.

За третім напрямком проводяться методичні акції та заходи за окремим планом згідно з річною циклограмою діяльності позашкільних закладів : участь у семінарах-нарадах облДЮК “Веснянка”, міського Палацу творчості дітей та юнацтва, обласної газети дітей та молоді “Я”, майстер-класах, “Клубах цікавих зустрічей”, виставках та конкурсах різного рівня і підпорядкування.

Щороку проводяться семінари для слухачів курсів Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щодо організації позашкільної освіти.

МЕТОДИСТИ ПАЛАЦУ ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

Прізвище, ім’я, по батькові Кваліфікаційна категорія Педагогічний стаж Стаж роботи на посаді Педагогічне звання Нагороджена
Гультяєва Марина Іллівна Методист вищої категорії 18 років 8 рокіів Методист Нагрудний знак
“Відмінник освіти”
Коваленко Лариса Геннадіївна Методист вищої категорії 27 років 3 роки Вчитель-методист Грамота Міністерства освіти України
Беспалова Світлана Володимирівна Методист ІІ категорії 20 років 17 років Вчитель-методист

У методичному кабінеті Палацу творчості дітей та юнацтва оформлена постійно-діюча виставка методичних наробок, досвідів педагогів щодо чергових атестацій педагогічних працівників.