Історія ПТДЮ

Етапи розвитку Палацу

Становлення виховної системи

Згідно довідки державного архіву Дніпропетровської області від 22 жовтня 2014 року №927/0/126-14 Будинок піонерів Ленінського району був заснований у грудні 1945 року у приміщенні школи №54, яка була у Кайдаках.

Мета: визначення основної педагогічної ідеї, завдань позашкільної роботи, головних орієнтирів, проектування колективних цінностей.В ті роки основною педагогічною ідею було виховання громадянина, забезпечення змістовного дозвілля школярів, опанування різними видами корисної праці у вільний від навчання час. Пріоритетними вважалися  науково-технічний та художньо-естетичний  напрямки, знайомство з основами суспільно-користої праці, піонерські та тимурівські справи, виготовлення м’якої іграшки, навчанняазам акторської гри, виступи агітбригад. Робота будувалася завдяки авторитету директора Кулініч Л.І., та педагогів–ентузіастів. На першому етапі почалося формування нового педагогічного мислення, колективу однодумців.

Ствердження виховної системи

Починаючи з 90-років система позашкільної роботи вступила в фазу реорганізації та стабілізації; діяльність закладу, як справжнього центру відпочинку та навчання дітей, розгорталася в нових умовах – Палацу надано нове приміщення на ж/м Комунар. Розширювалася мережа гуртків художньо-естетичного напрямку, прийшли працювати нові талановиті педагоги. З 1998 року на базі ПТДЮ (директор Величко В.І.) почали працювати зразковий дитячий хореографічний колектив «Забавки» (кер. Брилевська Е.І.), зразковий театр дітей і ляльок (кер. Горностаєва М.Ю.), ансамбль сучасного танцю «Алегро» (кер. Паршина Д.В.), студія комплексного  естетичного виховання «Дошколятко» (кер. Сердечна І.А.), працював Клуб «Ерудит»  (кер. Смілянець С.І.), проходили конкурси КВК, «Міні Міс», концерти до пам’ятних дат

Результат: співдружність дітей і дорослих

З 2000 року започатковано роботу районної ради лідерів, благодійні акції для  малозабезпечених верств населення  за участю старшокласників, створення у загальноосвітніх школах осередків учнівського самоврядування. Покращилася методична робота. В цілому діяльність закладу та напрацювання ефективних методів вийшли на новий якісний рівень, поєднуючи навчання і виховання для забезпечення розвитку особистості вихованців ПТДЮ.З 2001 року посаду директора ПТДЮ зайняла Тетяна Анатоліївна Гудим, «Відмінник освіти України», спеціаліст вищої категорії, «Керівник гуртка – методист», нагороджена знаком Софії Русової, фахівець з   багаторічним досвідом керівної роботи. Вона згуртувала біля себе колектив професіоналів, талановитих та активних особистостей, узгоджені дії яких призвели до створення працездатної виховної системи

Головні принципи виховної системи ПТДЮ Новокодацького (Ленінського) району м. Дніпропетровська:

  • Принцип гуманізму
  • Принцип реалізму
  • Принцип діяльності
  • Принцип діалогічної взаємодії
  • Принцип ціннісно-цільової самоорганізації

Виховна система ПТДЮ, в центрі педагогічної уваги якої є особистість вихованця, базується на  принципах гуманної педагогіки, творчої самореалізації всіх працівників, дієвому контролі та взаємодопомозі. Палац творчості став повноважним закладом освіти Ленінського району, в якому працюють педагогічна, методична та художня ради,  рада лідерів учнівського самоврядування.

Творча група під керівництвом Гудим Т.А., до складу якої входять заступник директора, художній керівник та методисти, координує наступні напрямки роботи у районі:

  • підготовка та проведення конкурсів в рамках міських Довгострокових програм позашкільної освіти
  • конкурсу-огляду дитячої художньої творчості «Зоряне коло»
  • конкурсу юних літераторів та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Собори наших душ»
  • учнівське самоврядування
  • роботу педагогів-організаторів шкіл району.

Надається дієва допомога школам району у плануванні роботи гуртків, підготовці сценаріїв свят та відкритих заходів, репетиціях та виступах на міському та обласному рівні. Також налагоджена організаційно-методична робота з навчальними закладами у художньо-естетичному, декоративно-ужитковому, інтелектуально-технічному та соціально реабілітаційному напрямках.

Демократичний стиль керівництва і відносин у ПТДЮ дав змогу створити систему взаєморозвиваючих зв’язків з навчальними закладами району, родинами обдарованих дітей. Тому такий вагомий результат, як співдружність дітей і дорослих, є закономірним.

Згідно з Комплексною Програмою розвитку освіти, що затверджена Ленінською районною у місті радою 24.02.08, обдаровані діти беруть участь у всіх важливих заходах ПТДЮ протягом року. У травні проходить свято «Золота надія», на якому голова районної ради А.М.Коваленко нагороджує переможців різноманітних конкурсів подарунками та цікавими подорожами. В ПТДЮ виховна система також спирається на співпрацю дітей і дорослих.